הקודם
הבא

השכונה הותיקה | גדרה

כאשר מדברים על השכונה הוותיקה בגדרה, מתכוונים למספר שכונות שונות ובין היתר: 

• כפר אוריאל – מיזם אשר פעל בין השנים 1950 ל-1967 וייעודו היה לשלב עולים עוורים ובני משפחותיהם במושבה גדרה. כיום, השכונה מהווה כשכונה רגילה לכל דבר, כאשר במהלך השנים נבנו בשכונה בתים חדשים, אשר משכו אליהם משפחות וזוגות צעירים.

• נווה שולמית – שכונה המתאפיינת ברובה בבתים נמוכים וצמודי קרקע. השכונה הוקמה בשנות החמישים ואוכלסה ברובה על ידי עולי תימן. כיום, השכונה מורכבת מעירוב של תושבים ותיקים לצד משפחות בוגרות ומשפחות צעירות. 

• שכונת הפועלים – שכונה אשר הוקמה בשנות ה-50 של המאה הקודמת, על ידי עולים ניצולי שואה. ברבות השנים, חלק גדול מהמגרשים פוצלו, במקום נבנו בתים חדשים וכיום, השכונה נחשבת כמוקד משיכה למשפחות צעירות, אשר מבקשות לחיות בבתים צמודי קרקע במחירים נגישים. 

• נווה אד"ר  – נווה אד"ר הוא למעשה שמה החדש של שכונת קטרה הוותיקה. הסיפור המיוחד מאחורי השכונה טמון בעבודה שבמהלך עבודות הפיתוח של השכונה, נמצאו ממצאים ארכיאולוגיים עתיקים. אחד מסמלי השכונה היא גבעה גבוהה אשר נקראה "תל קורל" על שם קורל קינן.

• גבעת אביב – שכונה אשר הוקמה על ידי מ. אביב לפני כ-13 שנה, השכונה הממוקמת סמוך לשכונות הוותיקות, מהווה כשכונה המבוססת כולה על בתים צמודי קרקע (קוטג'ים בדגמים שונים, אשר חלקם אף כוללים עליית גג), השכונה אוכלסה כולה על ידי זוגות צעירים ומשפחות עם ילדים, מה שגם תרם למרקם הרב גוני של האוכלוסייה בוותיקה. 

שכונות נוספות אשר נכללות תחת קטגוריית הוותיקה הם שכונות נווה משה ונווה ציון. 

המכנה המשותף לרוב השכונות הוותיקות, טמון בעובדה שהן הוקמו על ידי עולים לפני שנים רבות (רובן הוקמו כבר בשנות החמישים של המאה הקודמת), אבל, עם השנים השכונות צמחו והתפתחו, נבנו בשטחיהן בתים צמודי קרקע ופרויקטים חדשים ולצד התושבים הוותיקים, עברו לאותן השכונות גם זוגות צעירים ומשפחות עם ילדים. 

חשוב לציין, שהשכונות הינן צמודות ויש לא מעט שירותי ומוסדות ציבור המשרתים אותן ובין היתר: גני ילדים, בתי ספר יסודיים, תיכון, מגרש ספורט, מועדון פייס לנוער, קופות חולים, מרכז רפואי, מרכז ספורט ונופש ושני מרכזים מסחריים. 

השכונה הוותיקה של גדרה, טומנת בחובה היסטוריה ייחודית ואוכלוסייה מגוונת המורכבת מתושבים וותיקים לצד זוגות ומשפחות צעירות. גם בימים אלו, השכונות השונות המהוות חלק מה"וותיקה" מהוות כמוקד משיכה לעוד ועוד צעירים, אשר מעוניינים ליהנות ממגורים בבתים צמודי קרקע ולהשתלב בחיי קהילה איכותיים. 

חברת "דור נכסים והשקעות", קיימה עד היום, מספר רב של עסקאות פיצולי מגרשים ומכירת מגרשים, אשר על גביהם נבנו בתים חדשים ומודרניים לזוגות צעירים.

אז אם גם אתם מעוניינים ליהנות מכל מה שיש לשכונה להציע, מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם "דור נכסים והשקעות" ולעשות צעד ראשון, בדרך לאיתור אותו נכס נדל"ן אשר יענה על מלוא הדרישות והציפיות שלכם.  

 

גדרה הצעירה

שכונת גדרה הצעירה הוקמה בשנת 2000 והיא מתאפיינת בבנייה נמוכה – בעיקר בתים צמודי קרקע ובתים בני 3-4 קומות ...

השכונה הגרמנית

השכונה, הממוקמת בדרום מערב גדרה (בין הרחובות – הרצל, פוקס, שדרות בן גוריון והרוביץ), קיבלה את הכינוי בעקבות הסיפור אשר עומד מאחוריה ...