הקודם
הבא

השכונה הגרמנית | גדרה

השכונה הגרמנית גדרה
גדרה, המוגדרת כיום כיישוב עירוני, נוסדה כמושבה בשנת 1884 על ידי קבוצת הביל"ויים (ארגון צעירים יהודי ציוני, אשר הוקם בשנת 1882 באוקראינה) ומכיוון שהיא הייתה למושבה היחידה אשר הוקמה על ידי אותה הקבוצה, היא אף זכתה בכינוי "מושבת הביל"ויים".

מאחורי הקמת המושבה, על שכונותיה השונות, יש לא מעט היסטוריה, אשר במידה רבה משפיעה עד היום על האופי הייחודי של הישוב, על סגנון המבנים ועל אורח החיים.
בדומה לבירת איטליה, רומא, גם גדרה בנויה על גבי 7 גבעות כורכר, אשר כל אחת מהן מתנשאת לגובה של כשמונים מטר, מעל פני הים.
גדרה, מחולקת כיום ל-3 אזורים מרכזיים (שחשוב שכל מי שמעוניין לעבור ולחיות בה, יכיר): השכונה הגרמנית, השכונה הוותיקה וגדרה הצעירה – מאמר זה, יתמקד בסיפורה של השכונה הגרמנית:

תחילת הדרך
ראשית כל, חשוב לציין כי רבים אומנם מכירים את השכונה בשם "המושבה הגרמנית" אך כאמור, שמה הוא למעשה השכונה הגרמנית.
השכונה, הממוקמת בדרום מערב גדרה (בין הרחובות – הרצל, פוקס, שדרות בן גוריון והרוביץ), קיבלה את הכינוי בעקבות הסיפור אשר עומד מאחוריה.
בשנות ה-30 וה-40 של המאה הקודמת (מי שרוצה לדייק מדובר בין השנים 1933 – 1944), הגרו לגדרה מספר קבוצות של עולים מגרמניה והשכונה הפכה למעשה, לשכונת הקבע של אותם העולים, משם היא קיבלה את הכינוי שלה – השכונה הגרמנית.
כידוע, כל ההתחלות קשות וגם ההתחלה של העולים מגרמניה בשכונה הגרמנית לא הייתה קלה. ותיקי גדרה לגלגו להם ולתרבות אותה הם הביאו עמם, אך במהרה, העולים הצליחו להשתלב בחיי הקהילה והתרבות של המושבה ואף זכו להצלחה גדולה בתחום החקלאות.

שילוב בין ישן וחדש
השכונה הגרמנית בגדרה, הוקמה כבר למעלה מ-135 ודווקא עצם היותה כשכונה הוותיקה ביותר בגדרה, תורם רבות לקסם ולייחודיות המאפיינים אותה – והם גם אלו שהפכו אותה לכל כך מבוקשת. השכונה משלבת בתוכה בתים ישנים  – אשר עברו שחזור במרוצת השנים, לצד בתים חדשים ומודרניים – אשר ממשיכים להיבנות בשכונה, גם בימים אלו.
השכונה מציעה לתושביה אווירה כפרית ופסטורלית והיא בנויה מסביב לאחד מהפארקים הגדולים והירוקים בגדרה, פארק ביל"ו – הקרבה לפארק היא אחת הסיבות בגינה השכונה מבוקשת במיוחד בקרב משפחות עם ילדים.

 

בתי ספר ומוסדות ציבוריים
סגנון הבנייה המאפיין את השכונה הגרמנית הוא בנייה נמוכה ורוב הבתים בשכונה הינם צמודי קרקע.
משפחות עם ילדים צעירים אשר מתכננות לעבור לשכונה, ישמחו לגלות כי ברחבי השכונה יש מספר גני ילדים ובית ספר יסודי.
השכונה אף ממוקמת במרחק הליכה קצר, מרחוב הביל"ויים, בו ניתן למצוא מגוון חנויות, מסעדות ובתי קפה כמו גם משכונת גדרה הצעירה, שם ניתן למצוא מרכז מסחרי.

הביקוש לשכונה
השכונה הגרמנית או המושבה הגרמנית (לכל אחד יש את העדפות שלו לגבי שמה), נחשבת כיום כאמור, למבוקשת במיוחד, הן בקרב תושבי גדרה, אשר ביקשו לשפר דיור וליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר וכחלק מכך, עברו לשכונה והן עבור זוגות ומשפחות עם ילדים, אשר הגיעו מחוץ לגדרה, (בעיקר מערי השפלה) וביקשו ליהנות מחי הקהילה ומהאווירה הפסטורלית המהווה את נחלתה של גדרה כלל ואת נחלתה של השכונה הגרמנית בפרט.
כמובן, שכל תושבי השכונה החדשים, חיים לצד תושביה הוותיקים – אשר חלקם מתגוררים בשכונה כבר עשרות רבות של שנים.

אם גם אתם רוצים ליהנות מכל מה שהשכונה מציעה לכם וכחלק מכך תרים אחר מגרשים לבניה גדרה, אתם נמצאים בכתובת הנכונה – מוזמנים ליצור קשר עם "דור נכסים והשקעות" ולעשות את הצעד הראשון בדרך למטרה.
הצוות המקצועי של "דור נכסים והשקעות" ישמח להקשיב למלוא הדרישות והצרכים שלכם וילווה אתכם כל הדרך אל עבר הנכס אשר יענה על מלוא ציפיותיכם.

גדרה הצעירה

שכונת גדרה הצעירה הוקמה בשנת 2000 והיא מתאפיינת בבנייה נמוכה – בעיקר בתים צמודי קרקע ובתים בני 3-4 קומות ...

השכונה הותיקה

השכונה, הממוקמת בדרום מערב גדרה (בין הרחובות – הרצל, פוקס, שדרות בן גוריון והרוביץ), קיבלה את הכינוי בעקבות הסיפור אשר עומד מאחוריה ...